Uçurtmanın kuyruğuna tutunup uçmak

Yoncalar çiçek açtı. Kırlar yeşil sarıya boyandı Girit’te.

Bugün kırlara çıkılan, ailecek piknik yapılan ve uçurtma uçurulan gün, Temiz Pazartesi. (Hrıstiyanların büyük orucunun ilk günü olduğundan dini bayram tatili) Okul yok, deshane yok. Çocuklar evde… Biz de güzel havayı fırsat bilip gittik kırlara. Artık hava bahar kokuyor iyice…

En başında hiç olmayacak gibi göründü. Denedik, düştü. Yine denedik, yine düştü. Ama yılmadık. Sonunda biz de başardık uçurtma uçurmayı.

Dario o kadar mutlu oldu ki…

– Gördün mü bak, çocuğum, başardık! Uçurtmamızı göklere çıkardık! Eğer ilk denemede “olmuyor, yapamıyoruz işte” diye vazgeçseydik, şimdi bu keyfi sürebilir miydik?

Tekrar tekrar denemeden hiçbir şeyi başaramayız bu hayatta… Önemli olan; hemen vazgeçmemek ve başarıncaya kadar denemek, denemek, tekrar denemek… Çünkü sonunda emeğin karşılığı muhakkak ki gelecek…

Temiz hava başımızı döndürmüş, atmıştık kendimizi yoncaların arasına. Uçurtmamızsa göklerde… O ayrı gurur kaynağı… Seyrine doyamadık. Umut, azim, huzur, gurur… hepsini bir arada yaşadığımız ne güzel güneşli, sıcacık bir tatil günüydü…5 thoughts on “Uçurtmanın kuyruğuna tutunup uçmak”

 • Alimcim
  Bedavadan Bravo almış olduk
  ama Uçurtmayı biz yapmadık. Burada önceki cumartesi – pazar günleri otoyollarının kenarlarında bile uçurtma satıyorlar. Biz oyuncakçıdan aldık
  Ama seneye uçurtma maceramıza yapım aşamasından başlayabiliriz.
  İyi fikir! Kendi eserini göklerde görmek daha da gurur vermez mi?

 • Ucurtmayi siz mi yaptiniz? Bravo! Cocuklugumu hatirladim. Insaatlarin kenarinda kosesinde buldugumuz citalarla bizlerde ucurtma yapar, elisi dersleri ya da defter kaplama kagitlarindan artan parcalarla kaplardik onlari.

 • Sevgili Cem
  Sen hâlâ özel ve özgünsün
  İzmirli bisikletçi dostlarım içinde yerin hep ayrı…
  Ayrıca çok iyi bir fotoğrafçı gözüyle fotoğraflarımı beğendiğine sevindim.
  Sevgiyle…

 • Öğrencilik yıllarımda “benim oda’m” hep çok özel olmuştu….Oda kapımın iç tarafında yazılar olurdu….bir tanesi ” Üşenme-vazgeçme-erteleme”idi….mutlaka bir yerlerden duyup beğenip yaşamıma almıştım……Uçurtma uçurmaya gitmeniz bana o yazıyı anımsattı…..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir