Komşuda Pişer *1* yaşında!


Bir cesaret açtığım blogum bugün 1 yılı geride bıraktı bile! Bir blogum olmasina karar verdiğimde amacım, karşı kıyıdaki komşudan bazen tanıdık bazen de çok değişik gelecek lezzetler getirmekti size. Böylece günlerce aklımı meşgul eden konu, bloguma nasıl bir isim vereceğim de belirlenmiş olmuştu. “Komşuda pişenden” size de bir şeyler düşecekti elbet. Binlerce insanın milyonlarca konuda fikir, deneyim ve bilgi paylaştığı bu kervana katılmış oldum ben de. Bazen şaşırttığımı gördüm tariflerimle bazen de bırakılan ufacık minicik notlardan ben de yepyeni bir şeyler öğrenmiş oldum.

Nasıl da geçti 1 yıl. Neler neler yaptım, hangi tarifleri sizlerle paylaştım diye şöyle bir gezindim blogumda baştan sona.

Fasulyeyi fırınlamak hiç de aklıma gelmezdi” demişti kimi ziyaretçim,
“ne de bamyayı balıkla pişirmek”;


kimisi de “peynir yapmayı sizden öğrendim” diyerek beni çok mutlu etti 🙂


Kapari,

tuzlu balık,

dağ sümbülü,
tahinli kahve ve sumada en değişik gelen tarifler olsa da, yine de kendi çapımda(!!) ziyaretçi rekoru Girit pazarından sebze, meyve, peynir görüntüleri yayınladığımda olmuştu.


Vanilyalı Şeker tarifime “ne kadar faydalı bir bilgi vermişsiniz” diye okumak ya da “bergamotu hep merak eder dururdum” diyen bir başkasının merakını gidermiş olmak ne mutluluk verici birşey.
Kısacası ben bu işi sevdim. Belki arzu ettiğim sıklıkta güncelleyemiyorum ama ne zaman güzel ve değişik bir tarif öğrensem onu bir an önce deneyip de blogumda yazmak için heyecanlanıyorum.
Bir yıl nedir ki… göz açıp kapayıncaya kadar geçti gitti işte. Umarım daha nice yıllar birlikte olur, nice güzellikleri öğrenir öğretiriz birbirimize. Ben bu ilk yıldönümüm için pasta yapıp mum üflemedim 🙂 Aksine bugünü tatil ilan ettim kendime 🙂 Şöyle okkalı bir kahve yapıp geçtim bilgisayarımın başına. Gözlerim bayram ediyor gezindiğim bloglardaki tarifleri görünce. Akılda kalanlar not edilip bir gün denediğinde de biliyorum ki mideler bayram edecek 😉2 thoughts on “Komşuda Pişer *1* yaşında!”

  • Çiğdem Hanım, acaba kavanozunuz rutubet mi aldı?

    Güzel bir koku salabilmesi için vanilyanızın da çok iyi kalitede olması gerekiyor. Vanilya kupkuru olmamalı. Kıvırdığınızda kırılmayacak kadar esnekliği olursa, taze ve iyi durumdadır. Eğer kırılıyorsa zaten fazlasıyla kurumuş ve bayatlamıştır ve şekere koku katması beklenemez.

  • Merhaba ,kendi vanilyamı sizin tarife göre yapmak istedim.15 gündür çubuk vanilya kavanozda şekerin içinde.Bugün baktım kötü kokuyor.Yanlış olan ne acaba?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir