Lugano’da İsviçre’nin en güzel ve ucuz kahvesi

Lugano, göl kıyısında küçük, güzel bir şehir. Güneşin pırıl pırıl parlıyor olması yine de soğuğu iliklerimize kadar hissetmemize engel olamıyor.

İsviçre’de her şey çok pahalı! Yemek, içmek, tren biletleri… Ama bir gerçek var ki İsviçre’nin en güzel ve en ucuz kahvesini de Lugano’da içtik.

İsviçre’ye gitmeyi planladığımızdan beri bizim “kışlık” dediğimiz montların, çizmelerin, çorapların İsviçre soğuğuna karşı çok yetersiz kalacağını düşünüyorduk.

Çünkü biz her yerin karla kaplı olacağını sanıyorduk. Soğuk olmasına soğuktu ama İsviçre’nin karını yalnızca Alplerin tepesinde göreceğimiz aklımızın ucundan geçmezdi bile.

Bilmem kaç senenin en sıcak kışını geçiriyormuş İsviçre, meğer. Yalnızca Noel pazarlarının kurulduğu yerlerde, Noel ağacını boynu bükük bırakmamak için dağlardan getirip bir kenara döktükleri minik kar tepeciklerine dokunmaka avuttular çocuklar kendilerini.

Herhalde buna da “anasına bak oğlunu al” fotosu dense yeridir 🙂 Bu seyahatte ilk kez kendi fotoğraf makinasıyla gördüklerini ölümsüzleştirmenin tadını aldı bizim Dariocuk.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir