Erken doğan bebeklerin dile getiremedikleri istekleri: ANNEMİ İSTİYORUM

Keşke bebekler erken doğmak zorunda kalmasalar. Ama bazı durumlarda seçme şansları kalmıyor; bazen kendi hayatlarını bazen de -benim bebeğim gibi- annesinin hayatını kurtarmak için rahatlarını bozup geliyorlar dünyaya.
Bütün yenidoğan bebeklerin herkesten çok annelerine ihtiyaç duydukları şüphesiz. Ama erken doğan bebeklerin ihtiyacı diğerlerinden daha da fazla.
Çeşitli sebeplerden dolayı dünyaya vaktinden daha erken gelen bebeklerin hayatlarının ilk günlerini (belki de haftalarını) kuvözlerde geçirmek zorunda kalmakla kendilerini daha da yalnız hissediyor olmalılar.
Minicik yüreklerindeki bu boşluğu doldurabilmeleri için annelerinin kucağına, sıcaklığına, kokusuna, sevgisine ve anne sütüne herkesten çok ihtiyaçları var.

Ben çalışan anne olmadığım için bebeklerime bana en çok ihtiyaçları olduğu zamanda gereken sevgiyi, ilgiyi, sıcaklığı verebilecek kadar şanslıydım. Çalışan anne de olsaydım bebeğimle birlikte olabilmek için hakkım olan izni sonuna kadar kullanır, olmazsa ücretsiz izin alır, o da olmazsa işimden de ayrılırdım. Böyle yapmam gerekmedi ama her anne benim kadar şanslı değil, ne yazık ki…

Siz de, erken doğan bebekler anne sütü ve sevgisinden mahrum kalmasınlar diyorsanız “Annemi İstiyorum Kampanyası”nı destekleyin.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir